• Клуб на професионалните сондьори

Проучване за вода за Боровец Търговище 7700


Проучване за вода с георадар за Боровец Търговище 7700

Създайте заявка

Обадете се сега!

Заявете обаждане


Защо да изберете България PRO Drillers Club?

Ето Ви 10 причини ➤

Получи цена за проучване на подземна вода за сондаж за Боровец Търговище 7700


  • Мнение и оценка:

Изпратено от клиент на България PRO Drillers Club

Ю Мехмедов

17/08/2023

Боровец Търговище 7700

Оценка на услуга:

Отлично

Оценка за съотношение цена - качество:

Отлично

Бихте ли ни препоръчали:

Да

Получи цена за проучване на подземна вода за сондаж в имот за Боровец Търговище 7700 с адрес улица Антим I-ви 1 община Търговище област Търговище, п.к.7700.

Проучване за вода за Боровец Търговище 7700

Проучване за вода с георадари за Боровец Търговище 7700

Проучване за вода с георадар за Боровец Търговище 7700

Получи цена за проучване на подземна вода за сондаж за Боровец Търговище 7700

Проучване за вода преди изграждане на сондаж за вода за Боровец Търговище 7700


Проучване и Сондажи за вода - Сондажни услуги за Боровец Търговище 7700

  1. Проучване с изграждане на сондаж за вода Боровец Търговище 7700
  2. Откриване дълбочина на водата за сондаж Боровец Търговище 7700
  3. Геофизично откриване на вода Боровец Търговище 7700
  4. Откриване на подземна вода с георадар Боровец Търговище 7700
  5. Търсене на вода с георадар Боровец Търговище 7700
  6. ГеоРадар за вода Боровец Търговище 7700
  7. Скенер за търсене на вода Боровец Търговище 7700
  8. Хидрогеоложки проучвания Боровец Търговище 7700
  9. Оценка на находища на минерални води Боровец Търговище 7700
  10. Проектиране на сондажи за вода Боровец Търговище 7700
  11. Сондаж за вода Боровец Търговище 7700
  12. Водоснабдителни сондажи Боровец Търговище 7700
  13. Сондажи и кладенци за вода Боровец Търговище 7700
  14. Изграждане на дълбоки сондажни кладенци Боровец Търговище 7700
  15. Сондажни услуги Боровец Търговище 7700
  16. Сондиране за вода Боровец Търговище 7700
  17. Биене на сонда за вода Боровец Търговище 7700
  18. Кладенец за вода Боровец Търговище 7700
  19. Сондажна фирма Боровец Търговище 7700
  20. Сондьор Боровец Търговище 7700
  21. Проучвателно ядково сондиране Боровец Търговище 7700
  22. Геотермични сондажи Боровец Търговище 7700

България PRO Drillers Club - Клуб на професионалния сондьор

  • 💧 PRO Drillers Club - Инфо Блог

Какво представлява проучването за вода?

Два електрода се забиват в земята на фиксирано разстояние, свързани с електрически проводник, преминаващ от всеки електрод към инструмента. Скенерът отчита разликата в напрежението между двата електрода и съхранява стойността в паметта си. При електро-геофизичните методи в повечето случаи са използваните електроди. При извършване на изследване на собствения потенциал се препоръчват неполяризиращи се електроди. Причината е, че при контакт на металните електроди с влага в земята се създава слабо напрежение, което смущава измерванията. Използването на неполяризиращи се електроди при извършване на SP измерванията е начинът да се избегнат подобни смущения.

След първоначалното отчитане, електродите се преместват на разстояние напред и се прави ново измерване. Серията от показания на напрежението показва дали геоложкия разрез е хомогенен или има открита аномалия на SP. Открита аномалия се наблюдава когато волтметърът регистрира голям спад в напрежението.. При търсенето на вода в геоложката среда, аномалиите обикновено са от порядъка на няколко миливолта. Когато се измерва рудно тяло, може да се получат отрицателни напрежения от няколкостотин миливолта и до волт - за голяма аномалия.

Причината за отрицателното въздействие на сулфидните рудни тела е сложна и не е напълно изяснена. Въпреки това, отрицателното отчитане на аномалия вероятно е причинено от окисление в горната част на рудното тяло, което се създава от богата на кислород дъждовна вода, просмукваща се надолу. Това причинява разлика в полярността в горната и долната част на рудното тяло и създава това, което по същество е огромна, но слаба батерия в земята.

Сканирането за вода се извършва по метод на градиента, с два електрода: единият в началната точка (точка нула), а другият на разстояние 10 метра. След отчитането се премества всеки електрод на стъпки.