Цени за проучване

Сондажи и кладенци за вода в Централна Гара София 1202

Цени на Сондажи и кладенци за вода в Централна Гара София 1202

Работа: Сондажи и кладенци за вода в Централна Гара София 1202

  • Стани изпълнител на Сондажи и кладенци за вода в Централна Гара София 1202.

Професионални Сондажи и кладенци за вода в Централна Гара София 1202

  • Сондажи за вода и кладенци в Централна Гара София 1202.

Сондажи за вода и кладенци в Централна Гара София 1202


» Сондажни услуги в Централна Гара София 1202 » Сондажи и кладенци за вода

  • 💧 PRO Drillers Club

Сондажи и кладенци за вода в Централна Гара София 1202

💧 Клуб на професионалните сондьори и в Централна Гара София 1202

✅ Сондажи и кладенци за вода в Централна Гара София 1202 ☏ 0876501405. Сондажи и кладенци за вода за клиенти намиращи се на или около адрес Сондаж за вода булевард Кн.Мария-Луиза 102 Централна жп гара София град Столична община София, п.к.1202. PRO Drillers Club е първа и водеща онлайн платформа в сектора сондиране за вода и сондажни услуги в България.

   Над 50 специалисти и сондажни фирми
  Над 39 сондажни машини на разположение
  Над 500 000 месечни посещения
  Над 600 обработени заявки за услуги месечно

  Сондажи и кладенци за вода с гарантирано качество и на най-ниски цени в Централна Гара София 1202

Клиент с имот около адрес Сондаж за вода булевард Кн.Мария-Луиза 102 Централна жп гара София град Столична община София, п.к.1202 направи запитване за Сондажи и кладенци за вода и получи оферти от изпълнители чрез платформата.

  • GROUND WATER е член на клуба от 2021

Проучване за подземна вода с георадар в Централна Гара София 1202

Ground Water BG е единствения оторизиран член на Клуба на професионалните сондьори предлагащ услуги по ГеоФизични проучвания за подземна вода в Централна Гара София 1202!

Извършва проучвания за подземна вода в цялата страна

Геофизично проучване за вода
Дистанционно търсене на вода с георадар
Заснемане на подземни водни тела
Определяне на дълбочина и дебит
Единствен в Света софтуер за разчтитане и анализ на геофизичен профил
Сканиране на терени в търсене на вода за сондажи

0876401501

Членове на Клуба на професионалните сондьори предлагат сондажни услуги в Централна Гара София 1202


  • Сондажи и кладенци за вода
  • Сондажи и кладенци за вода - кладенци, са шахтови и представляват цилиндричен изкоп, в който изкоп се поставят бетонови тръби или бетонови пръстени, като между пръстените и изкопа луфтът се запълва с филц, който играе ролята на дренаж и филтър. Целта е изкопът да премине през водоносен пласт или водоносна "жилка" и да стигне до водонепропусклив пласт (обикновена глина), където да се изкопае достатъчно за резервоар. Водният стълб в кладенеца най-често зависи от ширината на споменатите два пласта, докато дебитът (притокът) - не.

Цени за Сондажи и кладенци за вода в Централна Гара София 1202

  • Сондажни Услуги

Видове сондажни кладенци

Хидрогеоложко сондиране –  най-често прилаганият метод за проучване и каптиране на подземни водни тела. Чрез този механизъм се изследват също термални и минерални води. С помощта на специални сондажни пробиви се извличат хидрогеоложки данни и се прави профилактика и измерване на водоносните формации. Характерна особеност е тази, че едни и същи съоръжения могат да се използват, както за проучване, така и за експлоатация (добив) на подземни води в Централна Гара София 1202.

Проучвателни хидрогеоложки сондажи – имат за цел изясняването на геоложкия разрез в дълбочина – помагат за определянето на литоложкия тип на скалите, дебелината на подземните слоеве, наличието на разломни нарушения, дълбочина на подземните води и други. В повечето случаи се прави ядково сондиране с малък диаметър. След монтажа на проучвателните сондажи, те се премахват или преоборудват, като след това могат да приемат функцията пиезометри или мониторингови кладенци.

Сондажни кладенци – имат за цел каптиране на разкритите с цел провеждане на хидрогеоложки проучвания, изследвания и добив на подземните води за различни цели. Сондажните кладенци представляват строителни съоръжения и се изграждат в съответствие с нормативната уредба. По своята конструкция и предназначение, те се делят на:

  • пиезометри – това са сондажни кладенци с малък диаметър (най-често от 50 до 75 mm) и къс филтър (в повечето случаи това е перфорирана обсадна тръба), които се използват единствено за измерване на хидравличния напор в дадена точка под свободното или пиезометричното ниво на подземните води. Този тип кладенец не е пригоден за добив на вода или вземане на лабораторни проби;
  • мониторингови кладенци – сондажни кладенци, които имат диаметър между 105 и 150 mm оборудвано устие и позволяват, както измерването на нивата, така и вземането на водни проби за качествата на подземните води. Кладенци с по-големи диаметри не са подходящи за вземане на проби, освен ако не се черпят непрекъснато или не се използва дълбочинен пробовземач. Този вид кладенци се дели на 2 вида – отворен и филтров;
  • водочерпателни  кладенци – сондажни кладенци, предназначени за активно водочерпене на подземни води;  техният диаметър е най-често в границите от 150 до 400 mm, а дълбочината им може да достигне 2000 – 3000 m. Същите имат разнообразна конструкция, съобразена с конкретните хидрогеоложки условия и технически параметри на помпеното оборудване. По своето предназначение се делят на тестови, вододобивни и дренажни.

Водочерпателни кладенци. Това са най-разпространените сондажни кладенци, предназначени за експлоатационно водочерпене на подземни води. Диаметърът е най-често в рамките от 150 до 400 mm, докато дълбочината достига 2000 – 3000 m. Те могат да имат различна конфигурация, съобразена с конкретните хидрогеоложки условия и технически параметри на изпомпващото съоръжение. Водочерпателните кладенци се делят на тестови, вододобивни и дренажни:

  • тестовите водочерпателни кладенци се използват за провеждане на опитни водочерпения (хидравлични тестове) с цел определяне на хидрогеоложките параметри;
  • вододобивните кладенци са най-използвани за добив на подземни води за различни цели – водоснабдяване, напояване и др.;
  • дренажните кладенци имат функцията да понижават на нивата на подземните води при различни инженерни дейности или локални интервенции.

В зависимост от силата на налягането на подземните води, водочерпателните кладенци могат да се използват чрез помпа или на самоизлив.

Шахтовите кладенци се използват най-често за каптиране на подземни води до 20 метра. Те се изграждат обикновено чрез изкопаване на земна маса и изграждане на шахта от железобетонни пръстени. На дъното на кладенеца се изгражда обратен филтър, който се състои от няколко слоя пясък и чакъл. Неговата роля е да възпрепятства появата на частици от пласта при изчерпване на водата от кладенеца.

Диаметърът на шахтовия кладенец рядко надвишава 3 – 4 m. Устието му трябва да се уплътнява с глина или бетон. За добив на вода се използват помпи с хоризонтален вал. Конструкцията и външния вид могат да бъдат изградени от различни материали, в зависимост от предпочитанията.

Лъчеви кладенци се използват при плитко разположение на подземните води (до 20 – 30 m) и висока пропускливост на зърнестите геоложки материали. Те представляват шахта, от която излизат няколкохоризонтални дренажни лъча – обикновено между 6 и 12 на брой. Тези лъчи се монтират чрез сондиране и се оборудват с филтри, подобно на шахтовите кладенци.

Шлицовите кладенци са ефективни водовземни съоръжения за сравнително плитко разположени подземни водни тела (до 40 – 50 m) в пролувиални и делувиални геоложки материали. Изграждат се чрез вертикално шнеково сондиране с голям диаметър (800 – 1000 mm) и запълване на сондажния ствол с промит чакъл. Чрез последователно сондиране със застъпване на сондажните пробиви маже да се изгради шлицов кладенец с произволна форма. В централната част на шлицовия кладенец се изгражда тръбен вертикален кладенец, оборудван с филтър и помпа.

Сондажи и кладенци за вода в Централна Гара София 1202 чрез България PRO Drillers Club & probuildersbg.com:

  1. Проектиране на сондажи Централна Гара София 1202
  2. Откриване на вода за сондаж Централна Гара София 1202
  3. Геофизично откриване на вода Централна Гара София 1202
  4. Геофизично проучване за вода с георадар Централна Гара София 1202
  5. Откриване на подземна вода за сондиране Централна Гара София 1202
  6. Търсене на подпочвени води Централна Гара София 1202
  7. Радиестезично търсене на подземна вода Централна Гара София 1202
  8. Определяне дълбочината на подпочвени води Централна Гара София 1202
  9. Определяне дълбочината на водоносен слой Централна Гара София 1202
  10. Откриване на подземна вода Централна Гара София 1202
  11. Търсене на вода с георадар Централна Гара София 1202
  12. Сондажи за вода Централна Гара София 1202
  13. Сондажни услуги Централна Гара София 1202
  14. Геотермични сондажи Централна Гара София 1202
  15. Почистване на сондажи Централна Гара София 1202
  16. Цени за сондаж за вода Централна Гара София 1202
  17. Изследвания на подземни води Централна Гара София 1202
  18. Оценка на находища на минерални води Централна Гара София 1202
  19. Проучване на подземни води за водоснабдяване Централна Гара София 1202
Сондажи и кладенци за вода в Централна Гара София 1202

Резултат в Google:

  • Услуга: Сондажи и кладенци за вода
  • Район: Централна Гара София 1202

  • Сондажни Услуги

Още за процеса по изграждане на сондаж

Сондажите се пробиват с помощта на сондажна платформа. Това е машина, която пробива дупка в земята чрез голямо свредло. Процесът на сондиране обикновено включва няколко стъпки, а именно:

  • Подготовка на площадката – след като се получат всички необходими разрешителни, сондажната площадка се разчиства и подравнява. След това сондажната платформа се поставя и зоната около сондажната площадка се обезопасява.
  • Процесът на пробиване започва със създаване на малка дупка в земята с помощта на малко свредло. Този отвор се използва за насочване на по-голямото свредло по време на процеса на пробиване.
  • Пробиване – свредлото се прикрепя към сондажната платформа и процесът по същинското изграждане на сондажа започва. Свредлото се върти при високи скорости и изкарва скалните отломки на повърхността. Машините трябва да бъдат и охлаждани, за да могат да се използват оптимално.
  • След като сондажът е пробит, сондажната платформа се отстранява и се използва оборудване за регистриране за измерване на дълбочината, диаметъра и скалното образуване на сондажа.
  • Обшивка и уплътнение – след като сондажът е пробит и регистриран, стоманен или пластмасов корпус се вкарва в отвора, за да се предотврати срутване и да се предпази сондажът от замърсяване. Горната част на корпуса е запечатана, за да се предотврати навлизането на замърсители.
  • Завършваща фаза – след като сондажът е обсаден и запечатан, той е готов за употреба. Това може да включва инсталиране на помпа или друго оборудване за извличане на вода от сондажа.

Имайте предвид, че процесът на пробиване на сондаж може да варира в зависимост от конкретното приложение и геоложките условия на обекта. Важно е да използвате професионална сондажна компания, която има опит в пробиването на сондажи за предназначението и специфичните условия на обекта.

сондажи и кладенци за вода в Централна Гара София 1202